Wieloetapowe wsparcie firmy FreshMail przy projekcie współfinansowanym ze środków unijnych

Client

FreshMail

Od kilku lat współpracujemy z firmą FreshMail Sp. z o.o., wspierając ją zarówno w procesie pozyskania dofinansowania ze środków unijnych, jak i w trakcie realizacji dofinansowanego projektu. FreshMail jest liderem na polskim rynku e-mail marketingu oraz maili transakcyjnych – blisko 40% wiadomości elektronicznych z newsletterami, które wszyscy otrzymujemy, jest wysyłanych właśnie przez system FreshMail.

Pozyskanie dofinansowania w ramach POIR

Celem działań spółki jest zapewnienie wysokiej skuteczności obsługiwanych kampanii, a także bezpieczeństwa w wysyłaniu e-maili marketingowych. Dlatego korzystając ze wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, firma zrealizowała projekt pn. SendGuard – zwiększające bezpieczeństwo odbiorców innowacyjne narzędzie oparte o technologię Machine Learning oraz Artificial Intelligence do walki z problemem spamu i phishingu w wiadomościach e-mail marketingowych oraz transakcyjnych. Wysokość otrzymanego dofinansowania wyniosła ponad 6,5 mln PLN, a nasz zespół ekspertów wspierał firmę w całym procesie pozyskania dotacji.

W ramach dofinansowanego projektu została opracowana innowacja produktowa w postaci znacząco ulepszonej usługi opartej o nowatorskie narzędzie SendGuard do analizy szerokiego spektrum elementów wysyłki, takich jak lista odbiorców, załączniki, treść i zamieszczone w niej grafiki, obrazy czy linki. Wielostopniowa i szybka analiza umożliwia systemowi podjęcie decyzji o tym, czy dana wiadomość jest bezpieczna do wysłania, czy też należy ją wstrzymać lub anulować. Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z opracowanej usługi są wzrost zadowolenia odbiorców poprzez dopasowanie treści do ich profilu behawioralnego oraz znaczące zwiększenie reputacji IP spółki u dostawców skrzynek pocztowych.

Wsparcie w okresie trwałości

Gratulujemy firmie FreshMail zakończenia projektu i dziękujemy za okazane zaufanie. Jednak to nie koniec naszej współpracy – w czasie trwania projektu czuwaliśmy nad prawidłową jego realizacją, dbając o prawidłowe rozliczanie przyznanego dofinansowania, a w nadchodzących latach będziemy wspierać spółkę w okresie trwałości pod czujnym okiem naszych ekspertów.

Zakończony projekt wspierany przez nasz zespół to też dobra okazja, aby podkreślić, że realizacja projektów współfinansowanych ze środków unijnych pozwala przedsiębiorstwom na skuteczne wdrożenie innowacyjnych rozwiązań czy usług do własnej działalności. Dzięki temu firmy mają szansę na zwiększenie swojej konkurencyjności zarówno na rynku krajowym, jak i globalnym, kreując tym samym rozwój gospodarczy naszego kraju. Cieszymy się, że możemy w tym współuczestniczyć!

Partner

Jakub Bursa

Partner, Warsaw, Poland