mobile-banner-bg-left mobile-banner-bg-right
mobile-v-left mobile-v-right

Wyznaczanie ścieżki w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości – seria webinariów „CIVITTA Sustainability Masterclass"

Burzliwe czasy gospodarcze jeszcze bardziej zwróciły uwagę decydentów i firm na znaczenie zrównoważonego rozwoju. Już wkrótce trwała transformacja przedsiębiorstwa będzie niezbędna do zachowania pozycji konkurencyjnej. Aby firma mogła się dalej rozwijać, prosperować na rynku i pozyskiwać nowych klientów, odpowiedzialne za nią osoby muszą być świadome tego, że występuje korelacja pomiędzy działaniami przedsiębiorstwa a zmianami, często negatywnymi, jakich dokonuje ono w środowisku czy w społeczeństwie.

Aby pomóc naszym klientom w wyznaczaniu ścieżki w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości, uruchamiamy naszą trzyczęściową serię bezpłatnych webinariów „CIVITTA Sustainability Masterclass”, podczas której nasi eksperci i zaproszeni prelegenci podzielą się swoją wiedzą i praktycznymi radami. Webinaria będą prowadzone w języku angielskim, a uczestnictwo wymaga wcześniejszej rejestracji TUTAJ.

LCA AND CARBON FOOTPRINT – A SIMPLE GUIDE INTO IMPACT ASSESSMENT
12 maja 2022 r. (15:00-16:30 EEST)

Aby zarządzać wpływem działań na klimat i środowisko, należy najpierw zrozumieć źródło i skalę tych wpływów. Tylko wtedy możliwe będzie opracowanie skutecznej, opartej na danych mapy drogowej w kierunku bardziej zrównoważonej praktyki. Wpływ organizacji, produktu lub usługi na środowisko można ocenić za pomocą oceny cyklu życia (LCA) i oceny śladu węglowego. Przeprowadzimy cię przez metodologię, proces, kategorie mierzalnego wpływu i na praktycznych przykładach pokażemy, od czego zacząć.

Wydarzenie na Facebooku: LINK

ESG AND SUSTAINABILITY REPORTING – OPPORTUNITIES AND REQUIREMENTS
9 czerwca 2022 r. (15:00-17:00 EEST)

SFDR, CSRD, GRI, TCFD, SASB – czujesz się zagubiony w tych skrótach? Doskonale to rozumiemy, ponieważ świat zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju stał się dość złożony, a wymagania wynikające z otoczenia regulacyjnego UE rosną. Pomożemy ci poruszać się po tym stale zmieniającym się krajobrazie, zrozumieć wskazane skróty i wyjaśnić, jakie są oczekiwania i jak zapewnić zgodność działań. Ponadto, ponieważ praktyka dobrowolnego raportowania zyskała na znaczeniu wśród firm, przyjrzymy się również korzyściom, możliwościom i podejściom do gromadzenia danych i raportowania w szerszym zakresie, ponieważ to właśnie same firmy mogą być liderami w przekształcaniu naszych społeczeństw w bardziej zrównoważone.

GOING GREEN IN PRACTICE
30 czerwca 2022 r. (15:00-17:00 EEST)

Mierzenie i raportowanie wpływu działań firmy jest bardzo ważne, jednak trzeba sobie uświadomić, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Firmy, które naprawdę chcą zredukować swoje emisje i inne rodzaje negatywnego wpływu na środowisko, muszą stawić czoła wyzwaniu, jak osiągnąć to w praktyce. W naszym ostatnim webinarium z tej serii przedstawimy różne możliwości zmniejszenia wpływu na środowisko, niezależnie od sektora, poprzez poruszanie tematów takich jak efektywne wykorzystanie zasobów, gospodarka o obiegu zamkniętym, optymalizacja łańcucha dostaw, ekoprojektowanie, innowacje w modelach biznesowych i kompensacja emisji.

Po zarejestrowaniu się na wydarzenie otrzymasz potwierdzenie rejestracji w ciągu 1-3 dni roboczych. Na 2 dni przed wydarzeniem udostępnimy link Zoom do webinarium w podanym podczas rejestracji e-mailu.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ