mobile-banner-bg-left mobile-banner-bg-right
mobile-v-left mobile-v-right

Współpraca ze startupem Covid Genomics

Miniony rok był dla ekosystemu startupowego w Polsce bardzo udany, choćby dlatego, że doczekaliśmy się pierwszego polskiego jednorożca. W naszym kraju rozwija się też wiele ciekawych biznesów w obszarze startupów medycznych, a algorytmy sztucznej inteligencji dają im duże szanse na sukces na światowym rynku. Mamy świetnych programistów i naukowców, którzy potrafią realizować genialne przedsięwzięcia w branży medtech, udowadniając, że innowacje są motorem postępu w ochronie zdrowia.

Jednym z dynamicznie rozwijających się startupów jest Covid Genomics, założony przez czwórkę utalentowanych studentów, dla których pandemia COVID-19 okazała się być katalizatorem biznesu. Covid Genomics przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji opracowuje narzędzia do zwalczania problemu mutacji wirusów i buduje systemy, które pomagają firmom farmaceutycznym opracowywać lepsze, skuteczniejsze szczepionki mRNA.

Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Covid Genomics – w 2020 roku nasi eksperci z zespołu Dagmary Spocińskiej pozyskali w ramach Szybkiej Ścieżki dofinansowanie w wysokości ponad 4 mln PLN dla projektu dotyczącego opracowania sztucznej inteligencji wspierającej proces projektowania szczepionek. Możliwość współpracy z takimi innowatorami daje nam dużą motywację do działania.

Covid Genomics, życzymy Wam jeszcze więcej sukcesów w rozwoju biznesu – zmieniajcie świat na lepsze!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ