mobile-banner-bg-left mobile-banner-bg-right
mobile-v-left mobile-v-right

Rotisol-Est – współpraca przy procesie pozyskania decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Jednym z przedsiębiorstw, które wspieraliśmy w procesie pozyskania decyzji o wsparciu na realizację nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, jest firma Rotisol-Est, wchodząca w skład grupy Rotisol International. Obszar działalności firmy, obecnej w Polsce od 2002 roku i zlokalizowanej na terenie Mrągowa, opiera się o produkcję rożen i innego sprzętu dla branży gastronomicznej, takiego jak m.in. piece do pizzy, piece do pieczenia kebabu czy lady podgrzewane i chłodzące, a także przyprawy oraz detergenty.

Zespół naszych ekspertów pod nadzorem Wojciecha Kwiatkowskiego, Senior Managera w CIVITTA Polska, pomagał spółce Rotisol-Est w realizacji planów biznesowych poprzez uzyskanie ulgi podatkowej w formie zwolnienia z podatku CIT. Przedsięwzięcie planowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dotyczy rozbudowy obecnego zakładu produkcyjnego spółki oraz zwiększenia jego mocy produkcyjnych, co jest niezbędne, aby zaspokoić potrzeby klientów w obliczu rosnącego popytu na maszyny gastronomiczne do opiekania i podgrzewania.

Inwestycja ma znaczenie strategiczne dla firmy Rotisol i przyczyni się do znacznego zwiększenia dynamiki jej rozwoju, ponieważ aż 50% wolumenu produkcji grupy generowane jest przez spółkę polską. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na blisko 12 mln PLN.

Działania planowane przez Rotisol pozwolą na znaczne umocnienie pozycji firmy na rynku, a także przyczynią się do poprawy ogólnej sytuacji gospodarczej w regionie Warmii i Mazur, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy. Rotisol-Est – dziękujemy za zaufanie i życzymy wielu sukcesów w biznesie!

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ