mobile-banner-bg-left mobile-banner-bg-right
mobile-v-left mobile-v-right

Roślinne alternatywy w Polsce: rynek, konsumenci, trendy

Jednym z bardzo ważnych obecnie trendów rynkowych, który jest widoczny zarówno w produkcji i sprzedaży, jak również w preferencjach i zachowaniach konsumenckich, jest trend roślinny. Szacuje się, że do 2029 roku światowy rynek roślinnych alternatyw mięsa może osiągnąć wartość 140 mld USD, uzyskując tym samym wartość na poziomie 10% światowego przemysłu mięsnego.

Podobnie jest w Polsce. Choć według uczestników rynku (producentów, sieci handlowych, ekspertów branżowych) rynek roślinnych alternatyw dla mięsa jest w Polsce jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, to produkty roślinne są coraz bardziej popularne, co powoduje, że rynek rozwija się bardzo dynamicznie.

Chcąc dostarczyć producentom i sprzedawcom kompleksową wiedzę o rynku produktów roślinnych, Fundacja ProVeg przygotowała raport pt. „Roślinne alternatywy w Polsce: rynek, konsumenci, trendy”. Analitycy z CIVITTA Polska opracowali analizę rynku zaprezentowaną w raporcie i stworzoną na podstawie wypowiedzi przedstawicieli producentów żywności, sieci handlowych, a także ekspertów z branży spożywczej.

Z raportu „Roślinne alternatywy w Polsce” można dowiedzieć się m.in.:

  • Jak będzie rozwijał się rynek roślinnych alternatyw dla mięsa w Polsce?
  • Kto jest zainteresowany produktami roślinnymi? Czy są to tylko wegetarianie i weganie?
  • Jakie są oczekiwania konsumentów względem produktów roślinnych?
  • Jakie działania należy podejmować, aby dotrzeć do konsumentów interesujących się produktami roślinnymi?

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatnie raport „Roślinne alternatywy w Polsce: rynek, konsumenci, trendy"

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ