mobile-banner-bg-left mobile-banner-bg-right
mobile-v-left mobile-v-right

SAS Advisors dołącza do CIVITTA

CIVITTA, wiodąca firma doradztwa biznesowego w Europie Środkowo-Wschodniej i Skandynawii, łączy siły z powstałą w 2008 roku firmą SAS Advisors, będącą jedną z wiodących na polskim rynku firm doradczych w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Warszawa to druga w Polsce, obok Krakowa i jednocześnie 28. lokalizacja biura CIVITTA, która prowadzi obecnie działalność w 17 europejskich krajach. Połączenie z SAS Advisors i funkcjonowanie pod marką CIVITTA pozwoli na wzajemną wymianę unikatowej wiedzy i kompetencji, co przyczyni się do wzmocnienia obecności i roli CIVITTA w regionie. 

SAS Advisors specjalizuje się w usługach doradczych związanych z pozyskiwaniem i rozliczaniem środków publicznych z unijnych oraz krajowych źródeł wsparcia, ze szczególnym uwzględnieniem projektów badawczo-rozwojowych (B+R). W ciągu ostatnich 6 lat doradcy z SAS Advisors pozyskali dla swoich klientów ponad 300 mln euro preferencyjnego finansowania, w tym ponad 200 mln euro na projekty B+R. Zespół SAS Advisors rozwijał się organicznie i liczy dziś ponad 30 osób, specjalizujących się w doradztwie na rzecz polskich i międzynarodowych klientów. Eksperci z SAS Advisors pozyskali dofinansowanie dla wielu kluczowych projektów związanych z rozwojem lub wdrażaniem najbardziej przełomowych technologii w polskich przedsiębiorstwach (od branży IT, sztucznej inteligencji, OZE, automatyzacji zakładów produkcyjnych, po przemysł ciężki).

Poprzez dołączenie do swoich struktur warszawskiego biura, CIVITTA zamierza dalej rozwijać swoje kompetencje i know-how w obszarze finansowania ze środków publicznych, aby stać się pierwszym adresem dla dynamicznie rozwijających się firm, szukających wsparcia finansowego oraz dotacji na realizację innowacyjnych projektów w Europie. Implementując model biznesowy CIVITTA oraz funkcjonując pod marką CIVITTA, zespół doradców SAS Advisors będzie nie tylko obsługiwał dotychczasowych klientów, lecz także stanowił wsparcie dla całej grupy w zakresie dostarczania usług związanych z pozyskiwaniem dotacji. Ponadto eksperci SAS Advisors będą oferować obecnym klientom, którzy prowadzą działalność na polskim rynku, jeszcze bardziej komplementarne usługi, poparte międzynarodową, specjalistyczną wiedzą związaną z badaniami i rozwojem, transformacją klimatyczną, rozwojem biznesu oraz doradztwem strategicznym.

– Połączenie wpisuje się w strategię ekspansji CIVITTA, której celem jest osiągnięcie pozycji wiodącego doradcy biznesowego w regionie – nie tylko w zakresie tradycyjnych usług konsultingu biznesowego, lecz także innowacji i pozyskiwania funduszy unijnych. SAS Advisors ma imponujące osiągnięcia w Polsce. Łącząc nasze siły, będziemy mogli dostarczyć większą wartość rosnącej bazie klientów i rzucić wyzwanie konkurentom na globalnym rynku. To podejście wyróżnia CIVITTA i jest powielane we wszystkich krajach działalności grupy – mówi Adam Saulius Vaina, członek zarządu CIVITTA International.

– Głęboko wierzymy, że dołączenie do CIVITTA jest niezbędnym, kolejnym krokiem w rozwoju naszej firmy. Będąc jedną z wiodących firm specjalizujących się w funduszach unijnych na polskim rynku, znaleźliśmy odpowiedniego partnera do ekspansji naszej działalności na wielu możliwych polach współpracy – wskazuje Jakub Bursa, założyciel i partner zarządzający SAS Advisors.

– CIVITTA posiada największy międzynarodowy zespół konsultantów w zakresie funduszy unijnych w Europie Środkowo-Wschodniej, z silnym ukierunkowaniem i rozległą wiedzą na temat dotacji zarządzanych bezpośrednio przez Komisję Europejską. Ponadto dzięki połączeniu zyskujemy know-how związany z komplementarnymi usługami w zakresie innowacji korporacyjnych oraz doradztwem dla start-upów i rozwojem ekosystemu startupowego. Wszystko to oznacza, że ​​będziemy mogli dostarczać naszym klientom unikalną, niedostępną do tej pory na polskim rynku wartość, a naszemu zespołowi oferować niepowtarzalną możliwość współpracy z kolegami z różnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii oraz angażowania się w międzynarodowe projekty – dodaje Łukasz Pupek, założyciel i partner zarządzający SAS Advisors.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ