mobile-banner-bg-left mobile-banner-bg-right
mobile-v-left mobile-v-right

NUTRITECH – miliony na innowacje w żywieniu

Trwa nabór wniosków w pierwszym konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu.

NUTRITECH to nowy program, którego głównym założeniem jest zwiększenie dostępności produktów i rozwiązań w zakresie prawidłowego żywienia w perspektywie do 2030 r. poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych przy uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju. Program ma na celu:

  • wdrożenie opracowanych rozwiązań (produktów prozdrowotnych, planów żywieniowych, procesów, technologii i usług towarzyszących) zmniejszających ryzyko występowania przewlekłych chorób niezakaźnych (m.in. chorób zależnych od diety),
  • wdrożenie opracowanych rozwiązań (spersonalizowana dieta, produkty prozdrowotne, narzędzia i usługi wspomagające) skierowanych do osób dotkniętych przewlekłymi chorobami niezakaźnymi,
  • wdrożenie poprzez rozwiązania technologiczne zasad zrównoważonego rozwoju w procesy produkcji i dystrybucji żywności prozdrowotnej.

Budżet trwającego konkursu wynosi 100 mln PLN, a maksymalną wartość kosztów kwalifikowanych zgłaszanego projektu określono na poziomie 10 mln PLN. Przedsiębiorstwa mogą aplikować o granty samodzielnie bądź tworząc konsorcjum, w skład którego może wchodzić inne przedsiębiorstwo i/lub jednostka naukowa.

Nabór wniosków potrwa do 30 września 2022 r. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami, którzy pomogą zweryfikować, czy planowany projekt wpisuje się w założenia określone w strategii NUTRITECH i udzielą wszelkich dodatkowych informacji.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ